Montaż bagażników samochodowych

Tak, w końcu udało ci się kupić swój od dawna pożądany bagażnik samochodowy. Jeszcze pachnie nowością, jest zabezpieczony fabrycznymi foliami, a ty już teraz chcesz go wyjąć z kartonu i zamontować do samochodu. Jednak zanim się do tego zabierzesz, upewnij się że potrafisz tego dokonać. Niestety, wbrew pozorom podczas tak prostej czynności jak montaż bagażników dachowych można popełnić pewne nieprawidłowości. Do największych z nich zalicza się niewłaściwe przykręcenia bagażnika do uchwytów. A to może mieć poważne konsekwencje.

Nieumiejętnie przymocowane bagażniki samochodowe tracą swoją stabilność. A to już będzie niebezpieczne podczas szybkiej jazdy. Jeżeli na przykład zamiast użyć 8 dołączonych do bagażnika śrub wykorzystasz 6, to kiedy samochód zacznie wchodzić w zakręt, obciążenia wywoływane przez obciążony bagażnik mogą ściąć śruby tam, gdzie zostały umieszczone w zbyt małej ilości. Konsekwencją tego może być bagażnik, który wyląduje na drodze.

Montaż bagaznika

Montaż bagaznika


Po tym przerażającym wstępie, możemy już nieco się uspokoić. Pozostałe prace związane z montażem bagażników nie są już tak trudne i polegają na stosowaniu się krok po kroku do dołączonej instrukcji. Każdy samochód posiada specjalnie oznaczone miejsca na dachu lub jego krawędziach, w których należy montować bagażniki samochodowe. Zastosowanie innych miejsc podparcia dla bagażnika może rodzić poważne konsekwencje. Oznaczone miejsca nie są wybierane bowiem przypadkowych ? pod blachą znajdują się specjalne wzmocnienia, poprawiające sztywność samochodu i zabezpieczające przed groźnymi w skutkach odkształceniami wskutek nadmiernego przeładowania bagażnika. Jeżeli są Państwo zainteresowani montażem bagażników dachowych to zapraszamy na stronę naszego sklepu.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>