Bagażniki samochodowe – dodatkowa przestrzeń na bagaż

img_1275997896_739163549_bagZastanawiasz się w jaki sposób wygospodarować dodatkową przestrzeń w samochodzie dla nadprogramowego bagażu? Obecnie najlepszym sposobem na przewóz dodatkowego bagażu / ładunku za pomocą samochodu są bagażniki samochodowe, które dzięki dostępności w wielu odmianach i wersjach, umożliwiają bezpieczny transport niemalże każdego ładunku.

Najczęściej jednak stosuje się boxy samochodowe i bagażniki rowerowe. Zarówno boxy dachowe, jak i uchwyty rowerowe dachowe instaluje się na tzw. bagażnikach bazowych, składających się ze stóp (ew. relingów) i belek. Bagażniki bazowe pozwalają także na montaż uchwytów narciarskich oraz mocowań do przewozu sprzętu wodnego.

ef27fc0b36db9c2213bf46b6ffb619c8
W przypadku wysokich samochodów czy też ciężkiego bagażu, najlepiej sprawdzają się bagażniki samochodowe instalowane na haku holowniczym. Bagażniki do samochodów tego typu doskonale sprawdzają się w sytuacjach, gdy na dachy mamy zainstalowany już box dachowy lub uchwyt rowerowy. W sprzedaży dostępne są dwa rozwiązania platformy, na których stawia się rowery czy bagaż (np. walizki), lub wieszaki, w przypadku których rowery wiesza się na ramie. Wadą bagażników samochodowych na hak holowniczy jest to, że zasłaniają one oświetlenie samochodu, dlatego też przy zakupie takiego bagażnika samochodowego należy dokupić dodatkowe oświetlenie lub wybrać bagażnik, który już w standardzie posiada oświetlenie. W sytuacjach gdy samochód nie posiada haka holowniczego możemy skorzystać z bagażnika rowerowego montowanego na tylnej klapie. Szeroki wybór bagażników samochodowych wszelkich typów znajdziemy w ofercie marki THULE i Taurus.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>